Rrëzimi i qeverisë, Meta: Të mendojnë si do të japin një zgjidhje "pro Kosovë", jo "anti-Kurti"

26/03/2020 - 10:31

Gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5”, Presidenti Ilir Meta ka komentuar rrëzimin e Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi.

Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “pro Kosovë” dhe jo “anti-Kurti”.

Për Presidentin Meta situata e krijuar nga pandemia e koronavirusit duhet të jetë prioriteti numër një për të gjithë udhëheqësit e Kosovës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kyeministri Edi Rama është në një lidhje ‘Live’ në emisionin Open te Eni Vasilit në Top Channel ku po u përgjigjet disa pyetjeve në lidhj

Koordinatori për situatën COVID 19, Arben Ahmetaj deklaroi se brenda institucioneve qeveritare është duke u diskutuar paketa e dytë ekono

Ambasadorja amerikane Yuri Kim shprehet se është krenare që mbikqyri në terren dhurimin e ndihmës së SHBA me pajisje mjekësore për person

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, me anë të një statusi të publikuar në Facebook, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama në drejtim

Ish-presidenti Bujar Nishani ka akuzuar qeverinë se po gënjen shqiptarët për numrin real të viktimave nga pandemia e COVID-19.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një grafik të ecurisë së koronavirusit në Shqipëri dhe vendet e tjera të rajonit dhe botës

Kryeministri Edi Rama vjen me një tjetër mesazh drejtuar qytetarëve, të cilët në këto momente të vështira për shkak të koronavirusit po h

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar nga qeveria shqiptare që të ofrojë asistencë mjekësore në Luginën e Preshevës, e

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po u ofron qytetarëve të Thumanës vetëm shfaqje d

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar kryedemokrtin Lulzim Basha përmes një postimi në Twitter.