Situata pas tërmetit, PD mbledh grupin dhe Kryesinë

11/12/2019 - 16:00

Partia Demokratike do të zhvillojë një mbledhje në orën 18:00 me anëtarët e grupit parlamentar dhe të Kryesisë, të cilët kanë qenë në terren përgjatë periudhës pas tërmetit të 26 nëntorit.

Mbledhja do të zhvillohet në selinë blu nën drejtimin e kryedemokratit Lulzim Basha.

Në takim do të jenë edhe kryetarët e Degëve Durrës, Krujë, Fushë-Krujë, Laç, Lezhë, Kavajë, Vorë, Tirana 4, 6, 8, 12, 14 dhe 15 dhe ish-kryetarët e bashkive Lezhë, Vorë, Kamëz dhe Kavajë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Institucionin e Kreut të Shtetit, ku merrnin pjesë aktorë, regjisorë, profesorë e pedagogë të Uni

Me rastin e marrjes së Presidencës së BE-së nga Kroacia, është mbajtur një aktivitet në Tiranë nga ku janë dhënë mesazhe të rëndësishme e

Gazeta gjermane “Bild” ka fshirë artikullin dedikuar financimit të fshehtë në llogari të PD-së dhe kryedemokratit Basha.

Ashtu sikurse paralajmëroi dy javë më parë kur Shqipëria mori zyrtarisht drejtimin e OSBE-së, Kryeministri Edi Rama ka nisur sot vizitën

Kuvendi i Shqipërisë sot do të hapë sesionin e VI -të të Legjislatures se IX -te.

Taulant Balla ka publikuar artikullin e gazetës gjermane prestigjioze "Bild" kushtuar lobimit të Partisë Demokratike në SHBA.

Presidenti Ilir Meta ka takuar në Prishtinë familjen e ish-Presidentit të Kosovës, pasi kreu homazhet në varrin e Ibrahim Rugovës.

Pas padisë për shpifje ndaj Ramush Haradinajt, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se “Rama është kartë e djegur edhe në Kosovë”.

Sekretari i Përgjithshëm i PD , Gazment Bardhi ka vijuar takimin me strukturat e partisë ku është ndalur në Elbasan.

Ish-ministri i Jashtëm i PD-së, Tritan Shehu ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama sa i takon marrëdhënieve të këtij të fundit me Serb