Tryeza e OSBE më 25 shtator, Basha: Askush të mos ketë iluzione se...

18/09/2019 - 12:51

Pas aktivitetit të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, kryedemokrati Lulzim Basha i pyetur nga gazetaret ka reaguar pas ftesës së OSBE, e cila ka thirrur një tryezë të përbashkët më 25 shtator për të diskutuar mbi reformën zgjedhore.

“Prezenca e OSBE-së mbetet e gatshme të mbështesë autoritetet shqiptare për të përfunduar Reformën Zgjedhore në kohë dhe gjithëpërfshirëse  ku të adresohen të gjitha rekomandimet e OSBE-ODIHR dhe të palëve të interesuara kombëtare dhe ndërkombëtare”, shkruhej në njoftimin e OSBE.

Pyetje: Në tryezën e thirrur për Reformën Zgjodhore më datë 25…

Basha: Kush ju tha që ka tryezë?

Pyetje: Ju ka ardhur ftesa zyrtare…

Basha: Po ti shikojmë ftesat se ftesat bëhen javë për javë. Do t’i shikojmë, do t’i vlerësojmë, zgjidhja e krizës politike është prioriteti ynë. Natyrisht jemi të angazhuar edhe për Reformën Zgjedhore. Por, askush të mos ketë iluzione se zgjidhja e krizës politike kërkon shumë më shumë se sa një tryezë tjetër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas aludimeve për prezencën e personave të infektuar me koronavirus edhe në Shqipëri.

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me deklaratat e raportueses së PE-së në Shqipëri, Isabelle Santos se janë duke

Aktori Neritan Licaj ka konfirmuar pjesëmarrjen në tubimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta për mbrojtjen e Kushtetutës më 2 mars.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka bërë apel qeverisë shqiptare për të marrë masat lidhur me përhapjen e koronavirusit në ven

Partia Demokratike ka publikuar një video ku kujton Ramën kur deklaronte se Shqipëria nuk do të importonte më plehra nga jashtë, një prem

Ish- ministri i Bujqësisë Edmond Panariti pas situatës në Itali me koronavirusin, ngre alarmin se rreziku tashmë për Shqipërinë është pas

Thirrjeve të shumta të presidentit ndaj qytetarëve për t’i bashkuar në atë që ai e ka quajtur “manifestim kundër Grushtit të Shtetit

Edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pas presidentit Ilir Meta ka hedhur akuza të forta ndaj ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar këtë të shtunë në qytetin e Fier, ku është takuar me banorët atje dhe ka parë nga afë

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të mos vijojë këtë fundjave me denoncimet e premtuara, sipas tij, për shkeljet e bëra ndaj kushtetutës s