Zbardhet axhenda e samitit të Ohrit, merr pjesë edhe Rama

06/11/2019 - 16:55

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë në Ohër për të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit Europian.

Siç bën me dije zyra e shtypit e Kryeministrisë, Rama do të jetë i pranishëm në darkën e shtruar me këtë rast nga Presidenti Pendarovski.

Samiti do të pasohet nga konferenca për shtyp në orën 12.00.

Ndërkohë, ditën e diel do të mbahet Samiti, i cili do të pasohet nga konferenca për shtyp në orën 12.00 ndërsa në samit do të marrë pjesë edhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka qenë një ditëlindje ndryshe këtë vit ajo e major Bledar Bimaj, komandanti i operacionit të Policisë Ushtarake për zbatimin e masave të

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, publikon në “Facebook” mesazhin e një fermeri, i cili i kërkon kryeministrit Edi Rama të

Ambasada e SHBA-së në Tiranë thekson se java që po lëmë pas ka qenë e vështirë, por lajmi i mirë është se nuk po shohim rritje shpërthyes

Sipas Partisë Demokratike, qeveria ka përjashtuar nga ndihma ekonomike më shumë se gjysmën e qytetarëve që kanë mbetur pa të ardhura për

Një ditë pasi qeveria shqiptare dërgoi në Bergamo një skuadër prej 30 mjekësh e infermierësh për t’ju bashkuar bluzave të bardha në vijën

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale, shpjegon për të gjithë qytetarët se do të kthehen në atdhe vetëm një numë

Një mjeke shqiptare në Itali, Kozeta Proko i ka shkruar një mesazh falenderues kryeministrit Edi Rama për 30 mjekët dhe infermierët që dë

Mëngjesin e kësaj të diele, kryeministri Edi Rama ka mesazh kurajues për shqiptarët sa i takon situatës që po kalon vendi për shkak të ko

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka vlerësuar solidaritetin e Shqipërisë me Italinë duke i dhënë 30 mjekë dhe infermierë që do të luftojnë m

Kompania “Air Albania”, ka nisur sot misionin për kthimin në atdhe të qytetarëve shqiptarë, të cilët janë të bllokuar në qytete të ndrysh