5 viktima nga Covid-19, konfirmohen 358 raste të reja me koronavirus në Greqi

23/09/2020 - 20:46

Greqia raporton sërish numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus. Organizata Kombëtare e Shëndetit, EODY, konfirmoi sot 358 raste të reja të virusit të ri në vend, nga të cilat 56 vijnë me shpërthime të njohura.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 16286. Ndërkohë që 73 pacientë po trajtohen të intubuar, 191 pacientë janë larguar nga ICU.

Gjithashtu sot janë regjistruar edhe 5 vdekje të tjera duke e çuar numrin e viktimave nga COVID-19 në vend, 357 gjithsej.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çës

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë bërë 1901 testime, ndërsa janë regjistruar 561 raste të reja me Covid-19:

Greqia po kalon një valë të dytë nga COVID-19 edhe më të frikshme se e para.

Trupat e dekompozuar tragjikisht të shtatë personave të cilët mund të jenë strehuar aty, u gjetën të premten brenda një dërgese plehrash

Rritja e numrit të infektimeve në Greqi ka detyruar autoritetet shëndetësore fqinje që të forcojnë masat me qëllim mbajtjen nën kontroll

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis njoftoi se në Athinë, Selanik dhe në qytete të tjera do të vendoset ora policore, me qëllim t

Është shoqëruar me debate të ashpra mes kryeministrit të Kosovës Avullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, Forumi i Sigurisë i

Maqedonia e Veriut ka raportuar sërisht shifra të larta të infektuarish me COVID-19.

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis sapo njoftoi masat e reja ndaj koronavirusit për shkak të rritjes së rasteve pozitive me koronaviru

Autoritetet bullgare sot urdhëruan banorët të mbanin maska mbrojtëse në rrugë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.