52 raste të reja me koronavirus dhe 4 viktima në Maqedoninë e Veriut

29/05/2020 - 12:44

Janë rritur në mënyrë drastike rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se së fundmi janë shënuar 52 raste të reja dhe 4 viktima.

Shkupi mban numrin më të madh me 26 raste teksa viktimat janë 2 nga Shkupi, 1 nga Velesi dhe 1 nga Tetova.

Ndërkohë që shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme është drejt përfundimit kurse disa prej partive politike duan zgjedhje sa më shpejt, qeveria teknike ka paralajmëruar se nëse rastet rriten atëhere do ketë një kthim pas të masave.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia ka regjistruar 41 raste të reja me COVID-19,m nga të cilat vetëm 13 janë raste të brendshme.

Vijon të mbetet i lartë numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut.

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të cilën e

Një përgjim, ku dëgjohet ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa ofendon shqiptarët, po bën xhiron e rrjetit.

6 persona kanë humbur jetën në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

10 persona të infektuar me koronavirus në Serbi kanë humbur jetën gjatë natës së kaluar në spitalin "Novi Pazar".

Me iniciativën e Berlinit dhe Parisit përfaqësuesit e Serbisë dhe Kosovës vazhdojnë dialogun, që u ndërpre papritmas një vit më parë.

Janë konfirmuar 50 raste të reja me koronavirus në Greqi.

Kaos dhe dhunë për të dytën ditë radhazi në kryeqytetin e Serbisë, Beograd.

Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, i ngarkuari i BE Mirsolav Lajçak është takuar në Berlin me autoritetet gjermane.