Bilanc i rënduar në Maqedoninë e Veriut, 10 viktima dhe 428 raste të reja nga COVID-19

18/10/2020 - 17:28

Maqedonia e Veriut është një nga vendet ballkanase që po shënon shifrat më të larta nga koronavirusi në rajon.

Gjatë 24 orëve të fundit raportohen 10 viktima dhe 428 raste të reja infektimi me COVID-19.

Shkupi kishte 57 raste të reja kurse Kumanova 11. Qytetat e tjera kanë më pas se 10 ndërsa nga viktimat, 9 pacientë trajtoheshin në spital kurse tjetri në kushte ambulatore.

Maqedonia e Veriut nuk e ka përjashtuar të kalojë në një ”Lock-Down” të dytë teksa shifrat vijojnë të rriten.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë i shkallës rihter është regjistruar në Greqi mesditën e sotme dhe është ndjerë në jug të vendit tonë.

Nga Greqia janë nisur 20 mijë vaksina AstraZeneca kundër COVID-19, dhuratë nga shteti grek e paraljmëruar më herët.

Shefi i zyrës për Kosovën në Beograd, Petar Petkoviç një ditë para takimit Kurti-Vuçiç ka deklaruar se është Prishtina ajo që po krijon n

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka paralajmëruar se mund të tërhiqet nga politika. Sipas mediave serbe, kreu i qeverisë,

Policia ka intensifikuar kërkimet për grabitësit që hynë dhe vranë 20-vjeçaren Caroline, në tre shtete, Shqipëri, Bullgari dhe Rumani.

Roja bregdetare greke tha se të dielën (13 qershor) se një prej anijeve të saj patrulluese u "provokua" nga një anije turke.

Greqia ka shtyrë masat deri më datë 21 qershor për kufirin me Shqipërinë.

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë publikuar shifrat përsa i përket situatës së COVID-19 atje.

Qeveria greke ka vendosur të pranoj brenda territorit të saj të gjithë personat e vaksinuar, pavarsisht nëse vaksina që kanë injektuar ës

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë raportuar se në 24 orë janë 791 persona të infektuar me COVID-19 nga të cilat 1 u zbulua pas kontr