COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 12 viktima dhe 640 raste të reja

22/10/2020 - 20:03

Maqedonia e Veriut ka raportuar sërisht shifra të larta të infektuarish me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore njoftuan se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2.634 testime nga të cilat janë regjistruar 640 raste të reja.

Bilanc i zi është shënuar edhe sa i përket viktimave, 12, shifër e njejtë kjo me 24 orët e shkuara.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni janë shëruar 143 pacientë.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Maqedoni janë infektuar 25.473 pacientëve, prej të cilëve 18.047 janë shëruar dhe 874 kanë humbur jetën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të rasteve të reja me koronavirus.

Greqia sërish ka vijuar me shifra të larta të koronavirusit.

Greqia duket se do ta zgjasë izolimin përtej datës 30 nëntor që ishte parashikuar nga qeveria kur u vendosën masat kufizuese dy javë më p

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 35 viktima dhe 387 raste pozitive me Covid-19 nga 1,176 teste të kryera.

Greqia e ka nisur edhe këtë javë me shifra të larta nga COVID-19.

Mijëra qytetarë dhe shtetarë të Serbisë i bënë homazhet të dielën patriarkut Irinej, kreut të Kishës Ortodokse Serbe, i cili ndërroi jetë

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka bërë me dije se udhëtimet drejt Malit të Zi vijojnë normalisht dhe të gjithë udhët

Mediat maqedonase shkruajnë se opozita vijon të kërkojë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit të shëndetësisë, Venko Filipç

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme, Josep Borrell, ka treguar gjatë një interviste për mediat serbe se mes Kos

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 2.553 teste të dyshuara për COVID-19, prej tyre pozitivë me koronavirus kanë rezultu