COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 30 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja

26/11/2020 - 21:25

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Maqedoninë e Veriut. Ministrja e Shëndetësisë në shtetin fqinj ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 30 persona.

Po ashtu, bëhet me dije se nga 2,846 testime të kryera, janë konfirmuar 1,160 raste të reja me COVID-19. Ndërkohë sipas Institutit të Shëndetit Publik 1,097 persona janë shëruar.

Deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë infektuar 58,608 persona me koronavirus, ndërsa kanë humbur jetën 1,630.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Maqedonia e Veriut ka regjistruar pak raste nga COVID-19 në 24 orët e fundit, por numri i viktimave mbetet ende i lartë.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se Serbia ofroi të paktën 8.000 vaksina nga prodhuesi "Pfizer", ndërsa po negoci

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me

Natalija Nileviç, 26 vjeçarja nga Podgorica është arrestuar nga policia e Malit të Zi pasi ka kërcënuar shqiptarët dhe malazezët përmes n

Moti i keq me reshje bore dhe temperatura nën ngrirje mbërthen Greqinë.

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiç është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për punësime partiake.

Greqia është goditur në orët e fundit nga një valë e motit të acartë e quajtur “Leandros”, e cila ka sjellë në fillim reshje bore në të g

Greqia ka regjistruar 20 viktima dhe 510 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 14 viktima dhe 361 raste të reja nga COVID-19.

Një aeroplan që mbante një milion doza të vaksinës Sinopharm COVID-19  nga Kina, arriti të Shtunën në Serbi, duke e bërë atë vendin e par