Dy të vdekur nga përmbytjet në Greqi, bllokohet Athina

25/11/2019 - 09:43

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë që goditi Greqinë përgjatë së dielës. Dy viktimat po lundronin me varkë me vela, kur mjeti i tyre lundrues u përmbys në Antirio.

Probleme të mëdha janë shkaktuar në të gjithë vendin për shkak të motit të keq. Sipas autoriteteve greke, autostrada Korinth-Athinë është e mbyllur për shkak të nivelit të lartë të ujit.

Do të ketë ndërprerje edhe të energjisë elektrike në këto dy qytete. Shkollat, kopshtet dhe çerdhet do të qëndrojnë të mbyllura për disa orë dhe më pas do të hapen normalisht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tërmet me magnitudë 4,8 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë, në orën 18.47.

Dimri sjell smogun e tij të përvitshëm mbi Ballkan, ku ndotja e ajrit shkaktohet në një masë të madhe nga qymyri dhe zjarret me dru, te t

Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritëshme theksojnë specialistët e s

Mediet kosovare dje bënë me dije se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zyrtarisht ka nisur rrugën ligjore ndaj kryeministrit në detyrë t

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dëshiron që presidenti i ardhshëm i vendit të jetë grua, deklaroi teksa propozoi një gjyqtare të la

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bisedoi të mërkurën me telefon me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vu

Një biznesmen i njohur në Greqi, Theodoros Nitsiakos humbi jetën në një aksident automobilistik pasi makina e tij doli nga rruga dhe u pë

Gjatë ditës së sotme, padyshim lajmi që ka bërë bujë të madhe në media është rasti që ka ndodhur tek të afërmit e këngëtares Adelina Tahi

Gjykata Penale në Shkup ka njoftuar se katër ish-drejtues të lartë shtetërorë do të gjykohen për ngjarjet e dhunshme në parlamentin e Maq

Ortodoksët malazezë të dy kishave rivale festuan vigjiljen e Krishtlindjes dje, në një klimë tensionesh të përkeqësuara nga një ligj i di