Fakulteti i Shkencave Politike në UNS, standardet më të larta të programit studimor (VIDEO)

23/08/2019 - 11:16

Fakulteti i Shkencave Politike ka për mision përparimin e vazhdueshëm të arsimit profesional politik në pajtim me standartet më të larta të cilat i ofron programi studimor i UNS.

Zhvillimi i shtetit demokratik dhe i institucioneve të tij, i bashkëpunimit ndërkombëtar dhe i një politike të jashtme gjithnjë e më aktive, si dhe i procesit të integrimit të vendit në Bashkimin Europian, kërkojnë gjithnjë e më shumë njohjen e shkencave politike dhe të marrëdhënieve ndërkombëtare si dhe përgatitjen e specialistëve në këto fusha.

Duke marrë parasysh fenomenet që ndodhin aktualisht në fushën e politikës dhe studentë të cilët do të regjistrohen në këtë fakultet, në fund të studimeve Bachelor do të jenë të aftë të bëjnë një analizë precize përsa i përket stagnacionit apo implementimit të sistemit politik dhe juridik të shteteve të ndryshme.

Për informacione me të hollësishme rreth UNS,vizitoni faqen zyrtare www.iust.edu.mk ose kontaktoni në numrin 0038946786160.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shtetas i Malit të Zi, i cili ndodhet në anijen “Diamond Princess” në portin japonez Jokahoma, është prekur nga koronavirusi, njoftoi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, po mendon që ta anulojë vizitën e tij të planifikuar në Kinë, për shkak të shpërthimit të koro

Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Se

1.3 ton kokainë janë kapur sot në Maqedoninë e Veriut në një kamion me banane që ka hyrë dje nga Mali i Zi në Shkodër dhe ka dalë po dje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot pas vizitës në një institucion shëndetësor të Beogradit, se Serbia nuk do ta përball

Zoran Milanoviç ka marrë zyrtarisht detyrën e Presidentit të Kroacisë pasi mposhti në zgjedhjet presidenciale të këtij viti Kolinda Graba

Një ngjarje makabre ka ndodhur në Greqi, ku një vajzë 11 muajshe pasi humbi jetën në trupin e saj u zbuluan shenja të abuzimit seksual.

Me 108 vota për, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë.

Mundësi i përfaqësueses së Maqedonisë dhe anëtar i Klubit të mundjes “Tefejuz” Bunjamin Nuishi, është njëri nga viktimat e një grabitjeje

Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa B