Greqia mbyll kufijtë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

15/03/2020 - 13:31

Nisur nga situata globale, shkaktuar prej Covid-19, Greqia sapo ka vendosur mbylljen e kufijve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Për pak do të vendoset edhe mbyllja e kishave dhe institucioneve fetare. Aktualisht lejohen vetëm shtetasit grekë të kthehen në atdhe dhe emigrantët që kanë leje qëndrimi të vlefshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë problematik.

Presidenti i Serbisë Vuçiç ka përmendur si rast Shqipërinë kur është pyetur për numrin e testeve dhe se nuk po kujdesej sa duhet për të v

Qeveria e Serbisë do të miratojë të premten masa të reja për Beogradin, në përpjekje për të penguar përhapjen e koronavirusit, paralajmër

Prokuroria e Serbisë ka ngritur aktakuzë për krime lufte, kundër shtetasit të Kosovës, Nezir Mehmetaj, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë

Regjistrohen 126 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve të fundit.

“Jam gati të takohem me Thaçin, nëse liderët në Prishtinë vendosin të jenë pjesë e delegacionit për bisedimet e ardhshme” deklar

Vazhdon situata e rëndë me Covid 19 në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet shëndetësore kanë publikuar shifrat për 24 orët e fundit.