Greqia thyen rekordin, 935 të infektuar dhe 5 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

24/10/2020 - 19:54

Greqia po kalon një valë të dytë nga COVID-19 edhe më të frikshme se e para. Sot është thyer edhe rekordi i vjetër i infektimeve duke u shënuar 935 raste të reja.

Po ashtu edhe 5 viktima janë regjistruar teksa 91 të intubuar trajtohen nëpër spitale, kryesisht në Athinë. Tashmë duket se shifrat në Greqi janë vetëm në rritje, pasi bilanci i sotëm është i katërti më negativi gjatë gjithë tetorit.

Athina mbart më shumë raste, por në hartën greke të shpërndarjes së rasteve nga COVID-19 shumë probleme paraqet veriu ku disa qytete si Kozani dhe Kosturi janë në ”Lock-Down”, një rajon i Kretës si dhe ishujt kufitarë me Turqinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Maqedoninë e Veriut.

Në Greqi autoritetet njoftuan sot 2,018 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 2 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vend

Gjatë 24 orëve të fundit, Serbia ka regjistruar 7 606 raste të reja të personave të infektuar me Covid-19.

620 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID gjatë 24 orëve të fundit në Mal të Zi.

Greqia do të zgjasë masën e izolimit mbarëkombëtarë, për një javë, deri në 7 dhjetor, teksa rastet me koronavirusin e ri vazhdojnë të rri

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në rajonin tonë.

Situata e pandemisë COVID -19 në Greqi është përkeqësuar.

Nga mbrëmja e kësaj të mërkure, Mali i Zi nis zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të rasteve të reja me koronavirus.

Greqia sërish ka vijuar me shifra të larta të koronavirusit.