Nënkryetari i Agimit të Artë arratiset nga Greqia, po kërkohet edhe në Shqipëri

26/10/2020 - 11:49

Nënkryetari i Agimit të Artë, Christos Pappas, i dënuar me burg nga gjykata greke, mendohet të jetë arratisur nga vendi dhe sipas mediave vendase, kërkimet janë përqendruar dhe në Shqipëri.

Policia po kërkon për të gjetur Pappas, por ende nuk dihet se mund të jetë fshehur. Disa ditë më parë avokati i Christos Pappas deklaroi se ai ishte i vetëdijshëm për vendimin e klientit të tij për të mos u dorëzuar tek autoritetet.

Ai është hetuar dhe nëpërmjet telefonit, por prej ditësh numri i tij rezulton i fikur dhe nuk ka kryer thirrje hyrëse apo dalëse. Telefonata e tij e fundit ishte në ditën e vendimit të gjykatës në 7 tetor, me avokatin e tij Periklis Stavrianakis.

Tashmë Pappas mendohet se është në Shqipëri, edhe pse gjykata kundër tij kishte vendosur masa kufizuese si ndalimi i largimit nga vendi, heqja e pasaportës dhe paraqitjen çdo dhjetë ditë në Polici.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, nënshkroi Dekretin për shpalljen e Ligjit për Regjistrimin e Popullsisë.

Janë tri mundësi rreth kompromisit të mundshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, vlerëson Grupi Ndërkombëtar i Krizave (GNK).

Gjendet i vdekur në moshën 77-vjeçare Sifis Valiraqis, ish-ministër i Pasok.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të rasteve të reja dhe viktimave nga COVID-19 në 24 orët efundit.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, vlerësoi sot se “forcat që angazhohen për ‘Shqipërinë e Madhe’ pa dyshim do të fitojnë zgjedhjet

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të shtunën 11 viktima nga COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2,799. 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 14 persona nga COVID-19.

Një total prej 509 rastesh me Covid-19 u diagnostikuan në Greqi të enjten, shtatë më pak se 516 raste që u regjistruan në vend një ditë m

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar se që prej datës 20 janar 2021, ka hyrë në fuqi marrëveshja ndryshuese ndërmjet Kës

Zyrtarisht Greqia u zgjerua sot me 12 milje në detin Jon. Por reagimi nga Turqia ka qenë i prerë.