Operacioni i policisë greke, sekuestrohen 1 ton kanabis në ishull

30/09/2019 - 14:33

Autoritetet greke kanë gjetur më shumë se 1 ton kanabis në ishullin Piperi në brigjet e Alonissos.

Sipas mediave greke lënda narkotike ishte e fshehur në një shpellë. Operacioni për gjetjen e drogës u zhvillua nga toka, deti dhe ajri, me ndihmën edhe të qenve antidrogë.

Operacioni, i cili ishte koordinuar nga Selia Qendrore është vazhdim i operacionit të disa ditëve më parë ku u kapën 2 gomone që trafikonin drogë nga Turqia në Shqipëri dhe u arrestuan 3 shqiptarë dhe një italian.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mediat italiane paralajmëruan një ditë më parë se kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev pritet të japë dorëheqje, pasi Këshilli

Ndonëse media italiane "Ansa" njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos ha

Agjencia italiane e lajmeve “Ansa” raporton se Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen.

Një moment i pakëndshëm i ka ndodhur ish-Kryeministrit të Greqisë Alexis Tsipras, teksa po udhëtonte me aeroplan.

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka reaguar pas një takimi që ka pasur në Prishtinë, ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abot

Kaos në ishullin grek të Samosit në Greqi. Refugjatët janë përleshur mes tyre duke i vënë flakën kampit.

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se nuk pret shumë nga Albin Kurti si kryeministër i Kosovës.

Javën e kaluar i dërguari i posaçëm i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell  vizit

“Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç mori porosi shumë të rënda nga Donald Trump, që i përcolli i dërguari special i presidentit amerik