Shkon në 17 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi

23/03/2020 - 13:10

Ka shkuar në 17 numri i viktimave në Greqi nga koronavirusi.

Mediat vendase shkruajnë se brenda pak minutash kanë humbur jetën dy pacientë.

Dy viktimat e fundit kishin sëmundje shoqëruese, ndërsa prej disa ditësh ndodheshin të shtruar në spital.

Viktimat ishin të moshës 78 dhe 64 vjeç. Deri më tani në Greqi janë konfirmuar 624 raste të prekurish, pjesa më e madhe në Athinë. 124 pacientë janë shtruar në spital, nga të cilët 34 janë intubuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

12 persona, punonjës të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut janë infektuar me Covid-19.

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç tha se Beogradi është i vendosur të ndihmojë serbët në Kosovë në luftën ndaj COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 72 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut.

Mediat greke raportojnë se numri i viktimave në shtetin fqinj ka shkuar në 63 persona, katër prej të cilëve humbën jetën ditën e sotme, v

Dy vdekje të tjera që nga statistikat e fundit të qeverisë greke, ka bërë që numri i viktimave në Greqi, këtë të enjte të shkojë në 53 në

Ka shkuar në 51 numri i viktimave në Greqi si pasojë e koronavirusit.

Një pjesëtar i qeverisë serbe ka humbur jeten pasi është prekur nga koronavirusi. Bëhet fjalë për Branislav Blazic, ka qenë sekretar shte

Qeveria greke ka gati hapat konkrete për të ndihmuar mediat e vendit me një plan konkret.

Vijon të rritet numri i viktimave dhe të infektuarve nga koronavirusi në Greqi.