Sulmohet komisariati i policisë, plagosen disa oficerë dhe digjen makinat (FOTO)

15/10/2018 - 21:10

Sulmohet një autobus policor dhe stacioni i policisë në Omonia, Athinë.

Sulmet nga persona të paidentifikuar filluan në një autobus policor të hënën mbrëma (pak përpara orës 21:00) në Omonia dhe pastaj në stacionin policor të zonës.

Sipas informacioneve të para, ai ishte një autobus që kontrollonte zonën, dhe i përket ekipit të policisë për qendrën e Athinës, i vendosur në kryqëzimin e rrugëve të C 'Septemvri dhe Veranzero.

Ekipi prej afro 50 vetash iu afrua stacionit të policisë Omonoia, që ndodhej në Rrugën Veranzero, dhe hodhi bomba molotov dhe objekte të tjera.

Agresorët që ishin mbuluar me fytyrat e tyre ikën, pas sulmit.

Që nga sulmi, dy policë janë plagosur dhe 4-5 vetura (konvencionale dhe patrulluese) dhe autobusi janë dëmtuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në konsolidimin e organeve që do të angazhohen për zbatimin e drejtë të gjuhës shqipe, si gjuhë zyrtare në institucionet e Maqedonis

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se Serbia është e vetëdijshme për gabimet e saja në të kaluarën por bombardimi i NATO-s në vit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrja Ana Bërnabiç kanë folur të enjten, përmes deklaratave të ndara, për një nismë të

Konsullata ruse në Athinë është sulmuar nga persona të panjohur mëngjesin e kësaj të premteje.

Ambasadori francez në Serbi, Frederic Mondoloni ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Mali i Zi përkrah çdo opsion që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por ideja e korrigjimit të terr

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç,në konferencën e OKB-së në Buenos Aires, dedikuar për bashkëpunimin jug-jug ka falënderuar vendet q

Gjykata e Apelit e Kombeve të Bashkuara ka dënuar sot me burgim të përjetshëm Radovan Karaxhiçin, një figurë kyçe në luftërat e Ballkanit

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federika Mogherini, në një konferencë të përbashkët për gazetarë me kryeministrin Zoran Zaev,  ka përgëzua