Ditën e martë dhe ditën e mërkurë moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime.

Përgjatë relieveve malore në mesditë në jug të vendit vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s ndërsa përgjatë bregdetit era fiton shpejtësi 12-14m/s.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.