Këngëtarja shqiptare me famë botërore , Rita Ora, ka treguar se miqtë e saj janë xhelozë për marrëdhënien e saj me bashkëshortin Taika Ëaititi.

Artistja 33-vjeçare, u martua me djalin e artë të Hollyëoodit, Taika, 48-vjeç, vitin e kaluar dhe së fundmi ka folur rreth asaj se si të tjerët lakmojnë statusin e saj të ri martesor, por ajo e gjeti atë si romancën më “natyrore” që ka pasur ndonjëherë, shkruan The Mirror.

Duke biseduar në podcastin “Table Manners”, ajo rrëfeu për drejtuesit Jessie dhe Lennie Ëare: “Shumë njerëz më kanë telefonuar duke thënë se janë shumë xhelozë për mua për burrin tim. Mendoj se kjo është sepse është ajo që shihni, si është ai”.

“Ne qeshim gjatë gjithë kohës. Thjesht është shumë bukur të jesh në gjendje të jesh me dikë që të bën të ndihesh sikur nuk është punë dhe është disi si një ekzistencë…jo se marrëdhëniet e mia të kaluara ndiheshin si punë, por ndihesha sikur isha përgjegjëse për të bërë gjëra në marrëdhënie.

Isha duke bërë përpjekje, dhe ndihem sikur nuk duhet të mendosh vërtet për to, dhe kjo ka ndodhur me të vërtetë, është e natyrshme”.

Këngëtarja e “Ask and You Shall Receive”, pranoi gjithashtu se ajo ra në dashuri me Taikan, e cila më parë ishte lidhur me Chelsea Ëinstanley nga viti 2011, deri në vitin 2018 dhe ndan vajzat Te Kainga O’Te Hinekahu, 11-vjeçe dhe Mateëa Kiritapu, shtatë vjeç me të.

Por ajo fillimisht mendoi se regjisori i ‘Thor’, mund ta konsideronte atë një person “shumë të çmendur” për pëlqimin e tij.

Nuk do të thosha se ishim të vendosur, por patjetër u takuam përmes një shoku, pafajësisht.

Ai po bënte zgarë; burrit tim i pëlqen të gatuajë.

Janë të gjitha mishrat dhe sallatat, ai është i jashtëzakonshëm në biftekë, kështu që ai kishte një zgarë dhe ne patëm një mik të përbashkët që më ftoi dhe ja ku u takuam”.

“Ne u bëmë miq dhe më pas.. Unë e adhurova atë, por nuk mendoja se ai më adhuronte, sepse mendova se ai mendonte se isha shumë e çmendur për të.

Bota e filmit është ndryshe nga bota e muzikës, yjet e popit dhe muzikantët janë paksa më të egër, ose kështu mendova, por më pas e njoha dhe ai është më i egër se kushdo që kam takuar ndonjëherë”, tha Ora.