Është luajtur sfida e radhës në NBA mes Philafelphia-Mannesota Timmberwolves e mbyllur me fitoren e vendasve 117-95.

Por, në një moment të lojës situata ka agravuar në sherr pas dy prej basketbollistëve janë përleshur fizikisht mes tyre.

Joel Embiid dhe Karl Anthony Towns janë përplasur mes tyre dhe më pas është dashur ndërhyrja e lojtarëve të tjetër për të ndarë dy basketbollistët.

Gjithçka nisi nga provokimet e Embiid dhe basketbollisti nuk i mbajtën më nervat duke iu kundërpërgjigjur në përplasje fizike.