Policia thotë se ashensori dyshohet se ka pësuar një defekt dhe për pasojë ka rënë nga kati i parë në katim minus një.

Policia njofton se ngjarja e rëndë në zonën e quajtur te ish-Fusha e Aviacionit.

Familjarët e 58 vjeçarit kanë bërë kallëzim në polici një ditë më parë se nuk është kthyer në banesë. Ndërkohë, grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.