Ismail Kadare shfaqet krah Vera Grabockës duke ecur buzë detit (VIDEO)

09/07/2020 - 09:50

Rishfaqet shkrimtari Ismail Kadare. Edhe pse në periudhë pandemie, gjeniu i letrave ka zgjedhur që të pushojë në Shqipëri, duke zgjedhur bregdetin.

Pamjet e shkrimtarit të njohur, i ka shpërndarë në rrjet regjisorja Vera Grabocka, e cila e shoqëron në shëtitjen e tij buzë detit. I veshur trashë, në video Kadare shikon me ëndje se çfarë i tregon regjisorja.

Pamjet e shpërndara, ajo i ka shoqëruar me një dixhiturë të thjeshtë: Një shëtitje me gjeniun buzë detit!

Kadare aktualisht jeton në Francë, por herë pas here rikthehet në Shqipëri për të takuar miqtë, edhe pse i tërhequr nga aktivitetet publike.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha tregoi se ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore për shkak se vua

Moderatorja e njohur, Fjoralba Ponari, ka publikuar së fundmi një video ku shfaqet mjaft e kuruar dhe elegante.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të personit të shtrenjtë në familje.

Me 10 çmime Grammy, një rekord 29 çmime Amerikane të Muzikës dhe pesë hite nr.1 në Billboard Hot 100, karriera e Taylor Swift ka parë një

George dhe Amal Clooney dhuruan 100 mijë dollarë për organizatat bamirëse me bazë në Liban.

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi ka një mesazh për gjithë ata që e komentuan për peshën.

Arnold Schwarzenegger ka festuar 73-vjetorin dhe ka mbledhur pothuajse të gjithë familjen për një festë të vogël.

Pavarësisht jetëve të humbura për shkak të koronavirusit, ka ende njerëz që nuk besojnë për ekzistencën e tij ndonëse prej muajsh është i

Dj Sardi ka folur për herë të parë për vajzën që i ka rrëmbyer zemrën, identitetin e të cilës ende nuk e ka zbuluar, duke shtuar kureshtj

Ish-shoqja e Meghan Markle foli para mediave të huaja për martesën e saj të parë dhe ka ndarë detaje deri më tani të panjohura.