Debati mes Jul Dedës dhe Egla Cenos mbrëmjen e djeshme, ku kjo e fundit i përmendi vajzën aktorit, ka nxitur komente të shumta në rrjet.

Këtë situatë e ka komentuar edhe fituesi i sezonit të parë të Big Brother VIP, Ilir Shaqiri.

Ai ka shprehur mbështetjen për Julin, teksa shkruan:

“Turpi, p*rdhunimi verbal, viktimizimi, injoranca, bullizimi, përndjekja dhe psikopatia nuk paskan të ngopur këtë vit.#fëmijëtnukpreken”.