Një automjet ka marrë flakë në ecje e sipër në aksin rrugor Orikum-Vlorë.

Fatmirësisht nga djegia e makinës nuk ka patur të lënduar pasi personat që ndodheshin në të kanë mundur të dalin në kohë nga mjeti.

Në bazë të informacioneve paraprake dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike në baterinë e mjetit.

Grupi hetimor dhe policia ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e saktë të shkakut të rënies së zjarrit.