Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë në Bulqizë ku mbeti i vrarë 26-vjeçari Dritan Manjani..

Mësohet se autori i dyshuar, Dorjan Dema ishte në një lokal deri vonë me viktimën, 26-vjeçarin Dritan Manjanin dhe më vonë janë zënë në hyrje të fshatit Shupenzë, ku ka ndodhur krimi.

Raportohet se sherri ka nisur për shkak të bullizmit. 30-vjeçari Dema qëlloi disa herë me thikë 26-vjeçarin duke i shkaktuar edhe plagë të rënda, që do i merrnin jetën. Viktima dhe autori ishin fqinj me njëri tjetrin.