Basketboll/ Teuta triumfon ndaj Goga Basket, titulli në ndeshjen e pestë

16/05/2019 - 11:30

Titulli në basketboll për meshkuj do të vendoset në përballjen e pestë mes Teutës dhe Goga Basket, pas triumfit të “Djemve të Detit” 81-71 në “Ramazan Njala”, duke barazuar 2-2 serinë e takimeve.

Teutës pati një epërsi të lehtë që në periodën e parë, të cilën e ruajti deri në fundin e lojës. Goga Basket shpërdoroi rastin e parë për të fituar një titull historik, por tashmë gjithçka do të vendoset në finalen e pestë dhe të fundit, që do të luhet më 15 maj në mjediset e Akademisë Goga.

Për Teutën, ky është edicioni i dytë radhazi që shkon në finalen e pestë të play off-it. Një vit më parë, Tirana fitonte 3-2 serinë e finaleve ndaj Teutës, që këtë vit ka rastin të triumfojë. Gjithsesi, ndeshja e pestë luhet në shtëpinë e Goga Basket.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Elseid Hysaj ka deklaruar se do të largohet nga Napoli, dhe është në kërkim të një skuadre të re për të vazhduar karrierën e tij.

Drejtuesit e Brescias, e rikthyer pas disa viteve në Serie A, i kanë idetë e qarta sa i përket ndërtimit të skuadrës për sezonin e ri.

Teuta lë Korçën. Pas 14 ditësh mes përgatitjeve intensive, skuadra e ka mbyllur zyrtarisht fazën.

Pak më shumë se një javë në nisja e kampionatit të Kategorisë Superiore, Teuta zgjedhur futbollistin që do të jetë kapiten i parë i ekipi

Situatë e çuditshme për të mos thënë e pazgjidhshme për mbrojtësin e Kombëtares.

Mes Mauro Ikardit dhe Interit vazhdon grushti i hekurt.

Të gjitha skuadrat duan të fitojnë sa më shumë trofe për t’i vënë ato më pas në dhomën e koleksioneve në klubin e tyre.

Merkatoja e Skënderbeut duket se merr një kthesë të fortë pas disa “dështimeve” radhazi për sa u përket objektivave të klubit.

Bledi Shkëmbi pret një Teutë edhe më të mirë se sezoni i kaluar, ndërsa beson se me ardhjen e një sulmuesi tjetër, skuadra do të jetë “to