Debutimi i Ronaldos, bastet kanë filluar se do të jetë me penallti

Postuar: 12/07/2018 - 14:00

Ronaldo te Juventusi ka qenë një lajm që ka zenë faqet e para të gjithë shtypit këto ditë. Pas 9 vitesh suksesi në Madrid ai ka firmosur me bardhezinjtë, dhe pritet që të hënën të bëjë edhe prezantimin zyrtar.

Tifozët juventin presin me padurim që ai të luajë ndeshjen e parë me fanelën bardhezi. Kuotat e basteve janë hapur dhe parashikojnë një debutim me penallti ose karton të kuq.

Që Ronaldo të shënojë 29 gola gjithë sezonin kuotohet me kofiçientin 1.85. Ai që kërkon të rrezikojë mund ta luajë me 4.75 që portugezi të shënojë mbi 36 gola. Një gol në debutim kuotohet me 1.5, i shënuar me kokë 6.5.

E çuditshmja është se një gol me penallti në debutim është vetëm 3.5. Që Ronaldo të marrë karton të kuq në debutim ju do të merrni 50 fishin e lekëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

   Sigurisht që formacioni i javës së parë në Champions përbëhet nga lojtarë që kanë mundur të kenë sukses me skuadrat e tyre në ndeshjet

   Shumë pak do ta kujtojnë emrin e Alban Jusufit, ish-lojtarit të Vllaznisë i cili tashmë është kthyer sërish në skenë, por në një prota

Ndëshkimi me karton të kuq i Cristiano Ronaldos për Juventusin, në ndeshjen kundër Valencias, ishte absurd.

Alkool dhe drogë brenda stadiumit të ri të Tottenham.

Klubi i Teutës ka pasur një agjendë të ngarkuar dje, teksa fillimisht është bërë një mbledhje mes presidentit, shefit të klubit, stafit t

Dueli i Gjirokastres është një malore për Teutën, pasi formacioni i drejtuar nga Bledi Shkëmbi ka disa tabu për të thyer.

   Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që ësh

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA.