Shkarkohet zyrtari i klubit të madh italian

15/07/2020 - 15:28

Drejtori sportiv i Romës Xhanluka Petraki është shkarkuar nga detyra që mban në klubin verdhekuq.

Sipas “Il Tempos”, klubi italian i ka paraqitur vendimin e shkarkimit të 51-vjeçarit, i cili u shkarkua me vendim unanim nga bordi drejtues i Romës.

Në vend është kompanduar përkohësisht ish-portieri Morgan De Santis.

Çështja pritet të shkojë në gjyq, pasi Petraki do të kërkojë të paguhet sipas kontratës dhe për dy vitet e ardhshme.

Pas shkarkimit të Zvonimir Bobanit, Petraki bëhet zyrtari i dytë i lartë i futbollit italian që shkarkohet nga detyra.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Katër sezonet në Angli dhe ndryshimi i disa trajnerëve nuk i kanë shërbyer Pol Pogbasë për t’u rikthyer në nivelet stratosferike të kohës

Anulohet përfundimisht Maratona e Parisit, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi.

Vetëm pak ditë më parë flitej për një rinovim milionerë me Juven por tashmë e ardhmja e Paulo Dibala rikthehet të jetë e paqartë.

Ëndrra e shumë tifozëve për të parë Leo Mesin dhe Kristiano Ronaldon në një ekip, ka mundësi të realizohet për sezonin e ardhshëm.

Blagoja Todorovski ka nënshkruar kontratën e re me Teutën.

Blerim Krasniqi është zyrtarisht futbollist i Teutës.

Teuta nuk ka pasur fat në short, teksa në turin e parë të Ligës së Europës do të ketë Beitar Jerusalemin, por pavarësisht kësaj, mesfusho