Presidenti i Barcelonës: Po, kjo gjë më shqetëson nga Messi

07/12/2019 - 19:46

Vitet kalojnë, “pensionimi” i “yllit” argjentinas i preokupon të gjithë në “Camp Nou”. Këto janë ditët kur po flitet e shkruhet më shumë, me plot meritë e të drejtë, për Leo Messin. Sulmuesi argjentinas është përherë në “buzët” e të gjithëve për lojërat që zhvillon dhe spektaklin që jep me fanellën e Barcelonës.I freskët nga “Topi i Artë” i gjashtë i karrierës së tij të jashtëzakonshme, edhe ai së shpejti do të duhet “t’i varë këpucët në gozhdë. Për këtë arsye, presidenti “blaugrana”, Josep Maria Bartomeu, thotë se është i shqetësuar në mënyrë të kuptueshme.

“Po, jam i shqetësuar për ditën në të cilën Messi do të duhet të vendosë të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Unë do të doja që ai të nënshkruante një kontratë tjetër, sepse jam i bindur se ka ende shumë vite përpara me Barcelonën. Edhe ai nuk e ka problem ta vazhdojë rrugëtimin e jashtëzakonshëm në këtë klub. Nuk kam dyshim se ai do ta përfundojë karrierën këtu. Pastaj, do të jetë ai vetë, që do ta zgjedhë momentin kur do ta përfundojë atë”, – u shpreh kreu i klubit katalan për “Radio Catalunya”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj