Pas Twitter e Facebook, edhe YouTube bllokon llogarinë e Donald Trump

13/01/2021 - 10:06

Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump është pezulluar përkohësisht nga YouTube pasi nxiste dhunë me anë të videove që publikonte nga protesta në Capitol.

Shërbimi i famshëm për shpërndarjen e videove mori këtë vendim për shkak të frikës se mund të përdorë rrjetin social për të nxitur trazira në ceremoninë e inagurimit të Joe Biden si Presidenti i ardhshëm i SHBA.

“Pas shqetësimeve në lidhje me nxitjen e vazhdueshme të dhunës, ne hoqëm videon e ngarkuar në kanalin e Donald Trump pasi shkeli politikat tona”, tha YouTube në një deklaratë.

Kanali i Trump është ndaluar përkohësisht nga ngarkimi i përmbajtjes së re për të paktën 7 ditë. Javën e kaluar, rrjete të tjera sociale si Facebook, Twitter, Snapchat, Tëich dhe Instagram pezulluan Trump nga platformat e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një thashethem që kemi dëgjuar disa herë tani është se diapazoni i iPhone 13 do të ketë një nivel më të vogël dhe tani po e dëgjojmë përs

Twitter refuzoi të hiqte imazhe dhe video pornografike të shpërndara gjerësisht ne rrjet të një adoleshenti, viktimë e trafikimit seksual

Qeveria e Brazilit do të pranojë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei që të marrë pjesë në ankandet për rrjetin 5G.

Aplikacioni i mesazheve, Signal ka raportuar probleme teknike të premten pasi njohu fluks të madh të përdoruesve, të cilët janë shtuar në

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit.

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook.

Asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook në rajonin europian.

Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor.

Whatsapp gati të publikojë versionin e ri, miliona përdorues mund të mos e përdorin më pas 1 janarit.

Gjigandi gjerman i prodhimit të automjeteve, "BMW" synon që të rrisë numrin e makinave elektrike.