Apple konfirmon: iPhone ka probleme

24/10/2018 - 23:04

Apple ka konfirmuar që kamera e iPhone ka probleme serioze. Sipas kompanisë, bëhet fjalë për kamerën e përparme të selfie. Ky problem është tek modelet iPhone XS, iPhone Xs Max dhe iPhone XR.

Apple thotë se kamera e përparme jep një efekt misterioz, por përditësimi i ardhshëm i IOS do të rregullojë këtë problem.

Përdoruesit thonë se kamera aktuale e bën fytyrën e tyre të duket si një kukull plastike. Ky efekt, thonë ata, ndodh në mjedise që janë të ndriçuara mjaft mirë.

Anomalia me fotot selfie tek këto modele të iPhone shfaqet kur aplikoni opsionin “Smart HDR”.

iPhone XS dhe iPhone XS Max janë smartphone më të fundit të Apple. I pari doli në shitje më 21 Shtator me një çmim prej 999 Dollarë, kurse i dyti kushton 1099 Dollarë. XS ka një ekran 5.8 inç, kurse XS Max 6.5 inç. Të dyja modelet kanë një kamera 12 megapixel, kurse atë të selfie 7 megapixel. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Facebook ka njoftuar se miliona fjalëkalime të përdoruesve të Instagram kanë qenë të ekspozuara në serverat e saj.

Kompanitë Apple dhe Google kanë larguar aplikacionin TikTok nga lista e tyre, i cili u mundëson përdoruesve që të krijojnë dhe shpërndajn

“Facebook” mund të transformojë rrënjësisht mënyrën se si përdoruesit bashkëveprojnë me postimet e tyre në këtë platformë.

Rrjetet më të përdorura socialse si Facebook, Instagram dhe Whatsapp kanë shfaqur sot probleme në të gjithë botën.

Rrjeti social "Whatsapp" i ka dhënë zgjidhje një problemi që shkaktonte bezdi për këdo.

Rrjeti më i madh social do të preket nga ndryshime të tjera.

Zëri anonim i industrisë teknologjike, "Mr White", ka vazhduar historinë e tij të gjatë të rrjedhjes së produkteve të Apple, duke zbuluar