Apple prezanton kartën e saj të kreditit

07/08/2019 - 17:39

Apple ka ftuar klientët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të paraqesin kërkesën e tyre për të marrë kartën e saj të kreditit, të zhvilluar në bashkëpunim me ”Goldman Sachs”.

Për konsumatorët, të cilët kërkuan të informoheshin se kur karta mund të ishte në dispozicion, Apple njoftoi se Apple Card ishte gati. Nuk dihet ende se kur kjo kartë do të jetë në dispozicion në tregjet e tjera.

Apple ka lëshuar 10 video në kanalin e saj në YouTube për të lejuar përdoruesit të familjarizohen me Apple Card duke shpjeguar se si funksionon dhe karakteristikat.

Karta e kreditit është pjesë e përpjekjeve të Apple për të zgjeruar ndarjen e saj të shërbimeve. Sidoqoftë, edhe për ”Goldman Sachs” është një mundësi për të arritur një audiencë më të gjerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.

Një nga masat më të mira parandaluese për përhapjen e koronavirusit është larja plotësisht dhe rregullisht e duarve për të paktën 20 seko

Rrjeti social, Twitter ka dërguar një email te klientët e tij të biznesit, për t’u thënë se informacionet personale mund të jenë “vjedhur

Rrjeti i ri social, TikTok mund të inkurajojë probleme në lidhje me ushqimin, sidomos tek njerëzit që vuajnë nga çrregullimet në të ngrën

Një gjurmues është instaluar në telefonat inteligjentë, edhe pse përdoruesit e këtyre aparateve nuk e kanë shkarkuar dhe nuk janë në dije

Smartwatchi i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut.

Kohët e fundit Apple është përfolur se po ndryshon dizajnin e iPhone 2020.

Një kompani kineze e prodhimit të baterive të makinave është gati për të prodhuar një bateri, jetëgjatësia e së cilës tejkalon limitet.