Apple prezanton kartën e saj të kreditit

07/08/2019 - 17:39

Apple ka ftuar klientët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të paraqesin kërkesën e tyre për të marrë kartën e saj të kreditit, të zhvilluar në bashkëpunim me ”Goldman Sachs”.

Për konsumatorët, të cilët kërkuan të informoheshin se kur karta mund të ishte në dispozicion, Apple njoftoi se Apple Card ishte gati. Nuk dihet ende se kur kjo kartë do të jetë në dispozicion në tregjet e tjera.

Apple ka lëshuar 10 video në kanalin e saj në YouTube për të lejuar përdoruesit të familjarizohen me Apple Card duke shpjeguar se si funksionon dhe karakteristikat.

Karta e kreditit është pjesë e përpjekjeve të Apple për të zgjeruar ndarjen e saj të shërbimeve. Sidoqoftë, edhe për ”Goldman Sachs” është një mundësi për të arritur një audiencë më të gjerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Audi ka lançuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Show-in e Los Angelosit.

Motorola Razr 2019 rikthen një nga telefonët më ikonë të kompanisë në vitet 2000.

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.

Ekspertët e teknologjisë kanë paralajmëruar përdoruesit e celularëve me sistem operativ Android që të heqin disa aplikacione të cilat jan

 Rjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë, por jo vetëm, i përdorin masivisht dhe shpenzojn

Këto ditë kur performancat në telefonat inteligjentë kanë filluar të jenë të njëjta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone

Smartfoni i parë “inteligjent” në botë me një aparat fotografik 108 megapixel është zbuluar nga kompania kineze Xiaomi.

Persona të stafit të medias sociale Twitter janë akuzuar nga Shtetet e Bashkuara se kanë spiunuar për Arabinë Saudite.

Ndonëse 5G nuk është shtrire ende në të gjithë botën, beteja midis superfuqive, siç është rasti i SHBA-së dhe Kinës, vijon të jetë e lart