Sony shfaq prototipin e telefonit 5G

27/02/2019 - 07:34

MWC 2019 është në zhvillim e sipër në Barcelonë dhe shumë prodhues kanë përdorur konferencën për të paraqitur teknologjinë e tyre të fundit dhe atë të ardhshme.

Përveç telefonave fleksibël, trendi i këtij viti do të jetë pajisja 5G. Ne tashmë patëm mundësinë të shohim disa nga njoftimet e telefonit 5G për këtë vit, dhe tani pajisja Sony është shfaqur.

Faqja Pocket-lint ka vënë re pajisjen në zonën ekspozuese të Sony-t dhe në stendën e Qualcomm. Për fat të keq, telefonat e ekspozuar 5G nuk pasqyrojnë harduer përfundimtar, dhe ndoshta jo dizajnin që do t’u ofrohet përdoruesve. Gjithashtu, Sony nuk e ka njoftuar zyrtarisht se kur e ka në plan të lëshojë telefonin 5G.

Kompania vuri në dukje se pajisja e paraqitur nuk është një produkt komercial, por një model testimi i përdorur për të testuar rrjetin 5G. Sony teston versione të ndryshme të harduerit për të kuptuar se çfarë do të ndodhte nëse antena do të hiqej nga një lokacion i caktuar dhe do ta bënte pajisjen më të hollë.

Prototipi quhet me emrin e brendshëm AG-1. Rezulton se Sony është investuar thellësisht në 5G, por ende nuk publikon asgjë komerciale. Mbetet të pritet nëse telefoni Sony 5G do të jetë një variant i modelit Xperia 1 ose diçka krejt tjetër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Instagram nisi testimet në Shtetet e Bashkuara për një funksion ku përdoruesit mund të blejnë produkte direkt nga rrjeti social.

Apple ka surprizuar sërish pasi së shpejti do të ketë një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh në çdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS

Të heqësh dorë nga rrjeti social Facebook, edhe ta mendosh duket e vështirë, aq më tepër ta zbatosh.

Supozohej të bënin të kundërtën, por mediat sociale si “Twitter”, “Facebook” apo “Pinterest”, po bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëzit të

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut ka dënuar Francën dhe Greqinë për trajtimin e tyre ndaj migrantëve, në dy raste të veçanta.

Facebook vijon të mbetet rrjeti social më i përdorur në Shqipëri.

Gjatë vitit 2019, aplikacioni mjaft popullor i komunikimit, WhatsApp, do të pajiset me disa funksione të mrekullueshme.

Nëse ju bën të mos ndiheni rehat, ju mund të ndaloni aplikacionin Facebook të gjurmojë vendndodhjes tuaj plotësisht ose ta lejoni vetëm k

Kompania Microsoft ka njoftuar të mërkurën se do të ofrojë shërbimet e saj për siguri kibernetike, AccountGuard, në 12 tregje të reja në

Modelet e reja të “Samsung Galaxy” janë prezantuar sot në 4 versione S10, duke festuar edhe 10 vjetorin e këtij modeli.