Teuta ka mposhtur Dinamon me shifrat 1-0 në “Niko Dovana” në ndeshjen e fundit të sezonit.

Goli i vetëm i sfidës u shënua në minutën e 90’+2′ nga Fili.

Ai u fut në lojë në minutën e 84′ duke bërë heroin kundër Dinamos dhe dhuruar fitoren Teutës.

Pas kësaj fitore, durrsakët e mbyllin sezonin në vendin e 6-të dhe dinamovitet në vendin e 7-të