Një shtetas indian ka gjetur vdekjen teksa ishte duke punuar në fabrikën e riciklimit të aluminit në ish-kombinatin metalurgjik në Elbasan.
Sipas policisë 45-vjeçari dyshohet se aksidentalisht është dëmtuar në trup, nga një pajisje pune dhe për pasojë ka humbur jetën.

Njoftimi i policise:

Elbasan/Informacion paraprak

Mëngjesin e sotëm, në ish-kombinatin metalurgjik, gjatë procesit të punës në fabrikën e riciklimit të aluminit, dyshohet se aksidentalisht është dëmtuar në trup, nga një pajisje pune, shtetasi indian O. P., 45 vjeç, i cili për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.