Motori përplaset me makinën në Kënetë, plagoset 29-vjeçari

Postuar: 12/02/2018 - 14:44

Foto ilustruese

Një aksident është regjistruar në Durrës, në zonën e Kënetës, ku janë përfshirë dy të rinj nga Elbasani që po lëviznin me motor e me makinë.

Nga burimet policore, mësohet se një ciklomotor tip “Piaggio”, është përplasur me një mjet tip “Opel” me drejtues shtetasin Xh.A. 26 vjeç.

Për pasojë është aksidentuar drejtuesi i motorit E.B., 29 vjeç, që po drejtonte pa leje drejtimi. Ai ndodhet në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Policia referoi ndaj dy të rinjve materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani kujton në një intervistë vitet e burgut të ish-drejtuesve komunistë.

“Quhem Navid, jam 28 vjeç dhe vij nga Afganistani. Për shkak të luftës lashë shtetin e Afganistanit dhe erdha këtu.

Banorët e zonës së Rrashbullit dhe Xhafzotajt iu kanë vënë zjarrin tokave të tyre bujqësore.

Është publikuar momenti i arrestimit të Violeta Donajt, gruas 35-vjeçare që ekzekutoi me katër plumba burrin e saj Kujtim Donaj, 42 vjeç.

Gjatë fundjavës, Policia Rrugore vijon me shtrëngimin e masave penalizuese për drejtuesit e mjeteve që thyejnë rregullat e qarkullimit.

Në Shqipëri paraditja vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta; më të dendura pas mesditës në zonat malore ku pritet të ketë rrebeshe

   Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një

   Riparimi i shtresave asfaltike në aksin Tirane – Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performancë të Bankës Botërore do të

   Moti mbetet gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe kalime të shpeshta vranësirash.

Mbi 100 deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë shfrytëzuar maksimalisht një privilegj që ua jap ligji, duke futur mjete ‘