Panik në bord, avioni del jashtë piste dhe përfundon në bregdet (VIDEO)

Postuar: 14/01/2018 - 09:12

   Një boeing 737-800, i fluturimit PC8622, ka dalë jashtë piste gjatë uljes, duke shkaktuar momente paniku tek pasagjerët dhe autoritetet.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në aeroportin Trabzon, në Turqi.

Avioni e përfundoi tentativën e tij për t’u ndalur në bregdetin e Detit të zi.

Avioni ishte nisur nga Ankaraja dhe në bordin e tij ndodheshin shumë pasagjerë, të cilët kanë mbetur të plagosur.

Në momentin e uljes, pista e aeroportit ishte komplet e lagur.

Në momentin kur u regjistrua incidenti, mjeti fluturues po lëvizte në pistën e aeroportit me shpejtësi 204 km në orë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Turqia ka arrestuar gruan e Abu Omar al-Shishani, njëri prej komandantëve kryesorë të grupit militant, Shteti Islamik, që është vrarë

Të paktën 14 persona kanë mbetur të lënduar pas një sulmi me thikë të ndodhur në qytetin gjerman të Luebek.

Taiyah Peebles është 16-vjeçarja e cila gjeti vdekjen në stacionin hekurudhor të Kent ditën e sotme.

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka ftuar presidentin rus, Vladimir Putin, të vizitojë SHBA-në në vjeshtë.

Të paktën 11 persona kanë vdekur pasi një varkë që mbante turistë është zhytur në det nga stuhia në shtetin e Missouri-t, deklaron polici

Parlamenti izraelit miratoi këtë të enjte ligjin që e përcakton Izraelin si “shtet hebre”.

   Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e t

   Presidenti i SHBA, Donald Trump, në një klimë komentesh të zhurmshme që shkaktoi samiti i tij i parë këtë javë me presidentin e Rusisë

   Donald Trump ka kritikuar me zemërim Bashkimin Europian për shkak të gjobës marramendëse të kësaj të fundit ndaj Google.

Policia britanike beson se ka identifikuar autorët e dyshuar të sulmit me agjentë nervorë ndaj ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës