DETAJET/ Theu vetratat e bizneseve në bulevardin e Durrësit, policia e shoqëron në komisariat

Postuar: 13/06/2018 - 21:38

   Pasditen e sotme, në redaksinë e DurrësLajm mbërriti një video, ku shfaqej një person në gjendje mjaft të rënduar që thyente biçikletat, karriket e madje edhe vetratat e disa bizneseve në bulevardin qëndror të Durrësit.

Pas interesimit të DurrësLajm pranë drejtorisë së policisë, burime zyrtare të saj konfirmojnë se, pas publikimit të videos, shtetasi në fjalë është gjetur dhe është shoqëruar në komisariat.

Pavarësisht faktit se ai u shkaktoi dëme materiale disa bizneseve në bulevardin “Dyrrah”, ndaj tij deri më tani nuk është bërë asnjë denoncim, ndoshta edhe për shkak të gjendjes shëndetësore të tij.

Mësohet se personi që shfaqet në video mjaft i irrituar dhe madje edhe me njolla gjaku në trup vuan nga probleme mendore.

Në video duket qartë që ai bën veprime të pakontrolluara, madje në një moment reagon me zemërim ndaj personit që po e filmonte duke goditur me sende të forta në drejtim të saj.

Më pas zemërimin e zbraz ndaj vetratës së një biznesi...!

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë

   Sot pritet te dale ne gjyq shqiptari 38-vjeçar, i arrestuar për plagosjen me armë të kushëririt të tij.

   Persona ende të paidentifikuar kanë hedhur eksploziv në një banesë në Kamëz dhe më pas kanë qëlluar me armë në drejtim të saj.

   Një shtëpi u shkrumbua totalisht në fshatin Grecalli të Fierit. Nuk ka të lënduar nga zjarri, ndërsa kanë nisur hetimet për shkaqet.

   Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar, i cili qarkullonte me armë me vete.