I shkrumbojnë makinën dhe i hedhin 2 granata në oborr

Postuar: 12/01/2018 - 09:17

Policia e Durrësit njofton se një personi nëFushë-Krujë i kanë djegur makinën dhe i kanë hedhur granatë në oborrin e shtëpisë.

Më datë11.01.2018, rreth orës 23:45, Salla Operative Krujë është njoftuar se në fshatin Halil, Fushë-Krujë është djegur automjeti tip Audi 80, në pronësi të shtetasit K.V. 60 vjeç.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar Efektivët e Policisë, të cilët kanë konstatuar se automjeti ishte djegur plotësisht. Ndërsa në oborrin e banesës së shtetasit të mësipërm kishte dy granata dore, të cilat u morën nga Specialistët Antieksploziv.

Grupi hetimor po punon intensivisht për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Enea Ftoj nuk vdiq si pasojë e dhunës, ky është rezultati i ekspertizës mjeko- ligjore për të riun nga Korça që vdiq në ambientet e pa

Në një intervistë për "DurrësLajm" fqinjët e familjes Neziri kanë treguar se si kanë mësuar ngjarjen e rëndë që ndodhi mesditën e sotme n

Është vetëdorëzuar në policinë e Durrësit autori i plagosjes së prindërve, ngjarje e ndodhur mesditën e sotme në lagjen nr.17 të qytetit.

Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hannover duke çuar në pranga 6 shqiptarë të mosha

75-vjeçari Destan Neziri dhe 64-vjeçarja Asije Neziri, mbetën të plagosur rëndë me thikë rreth orës 14:45 të ditës së sotme, pas një zënk

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të mërkure në Durrës ku një 25-vjeçar ka plagosur me thikë dy prindërit e tij pas një zën

Një krim në familje u regjistrua mesditën e sotme në Durrës, ku djali ka plagosur me thikë dy prindërit e tij, për të cilët aktualisht ra

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Durrës, në zonën e Kënetës.

Gjykata e Kurbinit vendos masën e sigurisë burg pa afat për Violeta Donajn, gruan që vrau bashkëshortin e saj, Kujtim Donaj në tregun e M

Të paktën 500 kilogram kanabis janë sekuestruar nga policia në Gjirin e Bristanit në Karaburun.