U ekzekutua në makinë në mes të Vlorës, ky është biznesmeni 29-vjeçar (FOTO)

Postuar: 05/06/2018 - 08:26

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur orët e vona të së hënës në Vlorë. Ngjarja ndodhi rreth orës 23:00, në lagjen Pavarësia, pranë ish-Kombinatit të Peshkut.

Viktima është identifikuar si Vasil Dervishaj, 29 vjeç.

Sipas informacioneve paraprake, Dervishaj mësohet se udhëtonte me një makinë tip “Ford”, kur u qëllua nga persona ende të paidentifikuar, të cilët gjithashtu lëviznin me automjet.

Vasil Dervishaj ka gjetur vdekjen në vend nga breshëria e plumbave të marrë.

Policia ka ngritur pika kontrolli, ndërsa grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, dhe për identifikimin e kapjen e autorit/ve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia italiane ka goditur një bandë të rrezikshme shqiptarësh që merrej me trafikimin e sasive të mëdha të kokainës.

   Mospagesa për punën e bërë është kthyer në mollë sherri mes menaxheres së një kompanie private dhe pronarit të kompanisë që operon në

Një krim në familje është regjistruar mesditën e djeshme në Durrës, ku 25-vjeçari Hajri Neziri, ka plagosur me thikë dy prindërit e tij.

Eksatradohen nga Interpol Tirana dy shtetas nga Italia dhe Greqia të dënuar për vepra të ndryshme penale.

Një grua e moshës 41 vjeçe nga Durrësi, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pas një tentative për t’i dhënë fund jetës.

Izet Haxhia, i dënuar në mungesë me 25 vite burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, ka dalë sërish sot përpara Gjykatës së Tira

Edhe pas gjyqit të katërt të zhvilluar ndaj ish-manjantit të naftës, Gjykata e Shkallës së Parë e shpalli të pafajshëm.

Një grua shqiptare me banim në komunën italiane “Marina di Massa” është raportuar nga familjarët e zhdukur prej disa ditësh.

Një i ri shqiptar është prangosur 10 muaj pasi u arratis nga spitali ku ndodhej nën mbikëqyrjen e  policisë.

Prokuroria e Korçës akuzon tre efektivet e Komisariatit, për mosdhënie ndihme ndaj 27-vjeçarit Enea Ftoit, i cili ndërroi jetë brenda amb