'E mor Sali ku do biesh…' Balla i kujton Berishës dosjen e Izet Haxhisë

Postuar: 16/05/2018 - 09:26

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar ndaj deklaratave të bëra më herët ndaj tij nga ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në Facebook, Balla ironizon Berishën përmes kësakj karrikature në foto, teksa i përmend edhe rihapjen e çështjes së Izet Haxhisë.

POSTIMI I PLOTË

Të dashur miq,

Më thonë që në një studio televizive ky karrikatura ka përfolur emrin tim apo të kolegëve të mi. Sikur një e njëmija e çfarë vjell përditë ky plak i rrjedhur të ishte e vërtetë, unë nuk do të qëndroja në detyrat që mbaj.

Por ky karrikatura është në hall të madh. Litari që e ka mbajtur në 28 vite këtë dordolec të varur në politikën shqiptare po këputet, për të rënë e për të mos u ngritur kurrë.

Makthi i tij për vete dhe familjarët e vet është shumë i madh. Nuk ka ilaç që i shëron.

Izet Haxhia erdhi dhe dosja duhet rihapur!
Nuel Kalaj do të vijë së shpejti dhe do të flasë!

E mor Sali ku do biesh...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenca e Shqipërisë ka reagur për vendimin e shpalljes “Qytetari Nderi” i Hasit, të Gafur Mazrekut, i cili plagosi me armë brenda amb

Sipas të gjitha gjasave kryqëzata e personalizuar e Edi Ramës për të bindur shtetet anëtare të BE që të hapin negociatat me Shqipërinë nu

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar ka reaguar rreth vendimit të dhënies së tiutllit "Qytetar nderi" nga Bashkia

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PS-së e zhvilluar gjatë ditës së sotme.

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, kritike e hapur e kreut të PD-së, Basha, e ftuar në KAPITAL në Vizion Plus,

Rinegociimi i marrëveshjes së detit me Greqinë ka pështjelluar sërish opinionin publik.

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputete të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar p

Dekorimin e ish-deputetit Gafur Mazreku, i cili plagosi themeluesin e PD-së Azem Hajdarin në vitin 1997, ish-kryeministri Sali Berisha e

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas largimit të dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë drejt Partisë Social

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij në qarkun e Dibrës, e pasdite është ndalur edhe në Klos.