Rama ‘kërcënon’ drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave

Postuar: 12/01/2018 - 18:41

   Pas mbledhjes së qeverisë në Lezhë, kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar drejtorët e Burgjeve, Spitaleve dhe Hipotekave, duke iu bërë me dije se janë tre muaj në provë.

“Drejtorët e rinj në Spitale, Burgje dhe Hipoteka janë tre muaj në provë. Nuk është çështje partie, pasi të gjitha kanë mëkatet e tyre. Në harkun e këtij mandati, ndryshimi do të jetë shumë i ndjeshëm” deklaroi ai.

Rama u shpreh se është i vendosur që ta çojë deri në fund premtimin që ka bërë në zgjedhjet e 25 qershorit, për të çuar për skrap tepsinë, siç quan ai emërimet politike në administratë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur edhe pak ditë ndajnë nga protesta e paralajmëruar e opozitës, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka përsëritur thirrjen dre

Kryeministri Rama ka mbledhur sot familjarët e 4 viktimave të “21 janarit” në ambientet e Kryeministrisë, duke i përkujtuar në këtë përvj

Ish-deputetja Mimoza Hafizi reagon pas lajmit të publikuar në media që e kanë përjashtuar nga partia Libra, duke theksuar se nuk ka shkel

Kanë nisur këtë të diel në Korçë bisedimet e ditës së tretë mes delegacionit shqiptar dhe atij grek të udhëhequr nga ministrat e Jashtëm

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur komentuesve të tij në “Facebook”, të cilët i komentojnë për tematika nga më të ndryshmet.

Pas 48 orësh negociata në një hotel privat të Korçës me homologun e tij grek Nikos Kotzias, ka ardhur reagimi i parë për mediat i ministr

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në njësinë 5 në Tiranë akuzoi kryeministrin Rama, por pa ia përm

Ndërsa Shoqata për Autonominë Vendore zhvillonte një mbledhje ku morën pjesë kryetarët e 45 bashkive të vendit, edhe kryeministri Edi Ram

Ndonëse ata të dy ishin figurat kryesore që e ngritën, duket se partia Libra në mbledhjen e Komisionit të Etikës, ka marrë një vendim dra

   E papritur levizja, por Ben Blushi sapo deklaroi që tërhiqet nga drejtimi i LIBRA-s.