Një 14-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga Policia e Fierit, teksa tentoi të vidhte një makinë.

Policia bën me dije se teksa është njoftuar për vjedhjen e një automjeti, në lagjen “11-janari”, efektivët e Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Fier kanë ndërhyrë dhe kanë bërë të mundur ndalimin e autorit të këtij rasti, një 14-vjeçar, i cili u kap në flagrancë, ndërkohë që po largohej me automjetin që kishte vjedhur.

Në vijim, nga veprimet hetimore të kryera rezultoi se i mituri, në bashkëpunim me 2 të mitur të tjerë të proceduar penalisht më parë, në gjendje të lirë, kanë vjedhur gjatë periudhës gusht-shtator 2023, dhe 3 automjete.

Me cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 4 automjetet e vjedhura.

Veprimet procedurale me 14-vjeçarin janë kryer në prani të avokatit, psikologut, punonjëses së NJMF-së dhe kujdestarit ligjor të 14-vjeçarit.

Ndërkohë vijojnë hetimet për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të kenë kryer këta të mitur.