Një aksident tragjik ka ndohur mbrëmjen e sotme në Kosovë në akisn rrugor Ferizaj-Shtime, ku katër persona kanë humbur jetën.

Sipas zëdhënësit të policisë së Ferizajt, Kanun Veseli, në aksident ishin përfshirë tre makina dhe për pasojë katër persona kanë humbur jetën.

Rreth orës 19:15 Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në aksin rrugor Ferizaj -Shtime, në hyrje të Shtimes, ka ndodhur një aksident komunikacioni ku janë përfshirë tri automjete të udhëtarëve, vetura me targa vendore.

Si pasojë e këtij aksidenti, 4 persona kanë humbur jetën, vdekja e të cilëve është konfirmuar nga mjekët në vendin e ngjarjes.

Ekipe të Emergjencave janë në vendin e ngjarjes Njësia e Hetimeve të Komunikacionit Rrugor ka nisur hetimet”, tha Veseli.