Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka reaguar për aksidentin e autobusit shqiptar në Kroaci, si pasojë e të cilit një person humbi jetën dhe disa të tjerë u plagosën rëndë.

Kreu i shtetit i shpreh ngushëllime familjes së 41-vjeçarit Gazmir Korbi, që u përplas për vdekje në aksident.

Sipas presidencës, Begaj siguron të gjithë familjarët e të lënduarve se po e ndjek situatën në vijimësi duke komunikuar me Ambasadorin shqiptar në Kroaci, si dhe me autoritetet kroate.

Të plagosurit po marrin trajtim mjekësor në spitalet e Kroacisë.

Ndërkohë nuk dihen ende rrethanat e këtij aksidenti të rëndë