Delfinët dhurojnë spektakël në bregdetin e Currilave (VIDEO)

13/07/2020 - 14:00

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Ditën e djeshme më 12 korrik, një grup delfinësh kanë tërhequr vëmendjen e disa pushuesve nga Durrësi që po lundronin me një gomone.

Delfinët kanë dhuruar spektakël duke lënë të habitur këtë grup pushuesish që patën fatin t’i shijonin nga afër.

Videoja ka mbërritur në portalin “DurrësLajm” nga personat që e filmuan, të cilët shprehen se kanë parë një spektakël të pazakontë për minuta me radhë.

Ndërkohë video e dytë është punuar nga durrsakja Albana Dollaku, që prej vitesh jeton në Itali, e cila ka dërguar në redaksinë tonë planet kur delfinët duken nga shumë afër.

Ndiqni pamjet më poshtë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçi ka ankimuar vendimin për izolimin e klientëve të tij në qelinë e posaçme "41-bis".

Qeveria greke ka vendosur të zgjerojë masën e mbylljes se kufirit nga ora 23:00 dhe deri në orën 07:00 të mëngjesit,me të gjitha doganat

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes vijon edhe sot punën në terren me grupet e avarive të përbëra nga 2 mijë punonjës të 11 drejtorive r

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë me shumcë votash drejtuesin e Gjykatës së Tiranës, Petrit Çomon.

Banorët e dy pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës janë mbledhur mëngjesin e sotëm para bashkisë për të protestuar për dy problemat

Vëllezërit Sajmir dhe Arsil Shera kanë pranuar para uniformave blu se kanë vrarë taksistin 71-vjeçar Abdulla Budlla, në Fushë Prezë.

Dy persona kanë qëlluar dje me armë zjarri në ajër në Durrës, Policia i ka identifikuar dhe arrestuar në kohë rekord autorët.

Qindra mostra u morën nga Grupet Mobile të EODY që u instaluan të mërkurën në pikën kufitare të Kakavijës në Greqi.

Mot me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme mbizotëron në vendin tonë gjatë paradites.