Durrës, u mbyt në det, nxirret në sipërfaqe anija “Klodi” (VIDEO)

18/10/2018 - 15:08

Nxirret nga deti anija “Klodi” që u mbyt një ditë më parë në kalatën lindore.

Anija 60 tonëshe u nxor pas një operacioni të mirëorganizuar nga një thellësi prej 8 metrash nga vinçat e digës Adem Reka.

Anija u fundos mëngjesin e shkuar pasi kish pësuar avari në det të hapur. Fundosja e saj ngriti alarmin e amortizimit të tejskajshëm të flotës së peshkimit në Durrës, e cila nuk ka asnjë kantier për riparimin e anijeve.

Anija e peshkimit 20 metra e gjatë, me tonazh 60 tonë, me pronar Adem Pojana, u fundos të mërkurën në kalatën lindore vetëm pak minuta pasi ishte sjellë aty nga deti ku kishte pësuar defekt.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga Durrësi, Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural nisi sot fushatën për skemat mbështetëse nga Fondi i Programit për Bujqësinë dhe Zh

Teksa pret radhën për të marrë mandatin e tij si deputet, duket se gjërat s’kanë ecur edhe aq mirë në jetën e tij private.

Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në Shqipëri ka dobësi

Ujësjellës Kanalizime Durrës nisi investimin për rikonstruksionin e rrjetit të ri të ujësjellësit nga Mulliri i Bullgarit deri në hyrje t

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  konfirmon në detyrë kryeprokuroren e Korçës, Dhorina Theodhori.

Olsian Çela është kandidatura e parë që regjistrohet për garën e hapur nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë për pozicionin e Prokurorit të

Shkrimtarja e njohur, Flutura Açka ka komentuar situatën politike dhe vendimin e Holandës për të rikthyer regjimin e vizave për Shqipërin

Përpjekjet e Tiranës për të avancuar çështjen e "Shqipërisë së Madhe" po komplikojnë dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit.

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë mesditën e sotme me shpërthim të kontrolluar një objekt pesë katësh në qytet

Orët e para të ditës janë dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin.