Dy tërmete në Shqipëri

Postuar: 14/03/2018 - 10:30

Dy tërmete kanë goditur mëngjesin e sotëm Shqipërinë. Sipas Institutit të Sizmiologjisë, lëkundjet e para sizmike ranë rreth orës 04:20 me epiqendër të Kuturman të Elbasanit. Tërmeti ishte 3.2 ballë dhe ra në një thellësi prej 16 kilometrash.

Ndërsa tërmeti i dytë ra rreth orës 08:20 në Arrëz të Kurbeneshit. Lëkundjet sizmike ishin me magnitudë 2.9 në një thellësi prej 19 kilometrash nën tokë.

Nga mikro-tërmetet nuk raportohet të ketë të lënduar dhe dëme materiale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Politologu Afrim Krasniqi i ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News thotë se ka deputetë me pasuri 14 mln euro pa punuar një ditë.

   Analisti Arjan Curri ka bërë deklaratëne fortë në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili, kur tha se shpejti do të arresto

   Mbrëmjen e sotme, në afërsi të Maminasit, në autostradën Tiranë-Durrës, 10 makinave u janë çarë gomat.

   Reshjet e shiut me intensitet të lartë që u regjistruan që në orët e para të mëngjesit në Durrës shkaktuan përmbytje në thuajse të gji

   Njëra anë e aksit tërësisht e bllokuar, baltë dhe argjilë në rrugë dhe një zonë që duket komplet e lënë në mëshirën e natyrës dhe kapr

   Situata e krijuar në Durrës si pasojë e përmbytjeve është ende larg përmirësimit.

Lëvizje të tjera në radhët e Policisë së Shtetit. Së fundi është ndryshuar kreu i Departamentit të Policisë Kriminale, Idajet Faskaj.

Reshjet e dendura të shiut të cilat kanë nisur prej orëve të para të mëngjesit të sotëm në Durrës, kanë shkaktuar përmbytje në zona të nd

Gjykata për Krimet e Rënda ka dhënë sot dënimin me burgim të përjetshëm për Denis Shtrazën, si një prej personave që rrëmbeu dhe vrau Gaz

Dy ditë pas arrestimit të 39 personave të cilët ishin pjesë e 7 grupeve kriminale, policia ka zbardhur skemën e plotë se si emigronin nje