Edhe Vangjush Dako mban rradhë! (FOTO)

11/10/2017 - 21:03

Nga Mila Ballhysa

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten një ëndërr për shumë shqiptarë, të cilët përmes lotarisë amerikane, apo përmes aplikimit për vizë në ambasadën amerikane në Tiranë tentojnë të shkojnë në SHBA.

Këtë fakt e tregon edhe rradha e gjatë e personave që çdo ditë mbajnë rradhën përpara ambasadës në Tiranë.

Amerika njihet kudo në botë si vendi simbol i demokracisë dhe i shanseve të barabarta për këdo.

Megjithëse SHBA është larg Tiranës, e njëjta praktikë ndiqet edhe në kryeqytetin shqiptar.

Politikan, kryebashkiak apo qytetar i thjeshtë askush nuk favorizohet, por të gjithë qëndrojnë në rradhë për t’ju drejtuar më pas sporteleve të ambasadës.

Në një video të bërë publike nga emisioni Stop, shfaqet kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako, i cili, pavarësisht statusit të tij, qëndron në rradhë si të gjithë të tjerët.

Duket se vetëm SHBA arrin t’i vërë politikanët tanë në rresht për një!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pas deklaratës së ministrit të Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri se do t’i drejtohej Prokurorisë pas skandalit t

Vera Camaj, mbesa e shkrimtarit Martin Camajt, është bërë sot pjesë e protestës së studentëve që ndodhen para Kryeministrisë.

Senati Akamdemik i Universitetit të Tiranës ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama në lidhje me pikën 4 të nenit 288 për vendosjen e t

Studentët janë në ditën e 8-të protestës, ku kërkojnë me ngulm jo vetëm plotësimin e kërkesave të tyre, por edhe ndërtimin e një Shqipëri

Puna për hapjen e kantierit ku do të zbatohet projekti për zgjerimin e Unazës së Madhe në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogan

Dy nga studentët e proceduar penalisht nga policia nga 25 persona në total, kanë dalë sërish në protestë gjatë ditës së sotme dhe thonë s

Profesori i njohur, Edmond Tupja ka reaguar pas vendimit të Policisë së Shtetit për ta shpallur atë si person që do të procedohet penalis

Shoqata e Inferimierëve në Shqipëri ka paralajmëruar se do zhvillojnë protesta.

Artisti Robert Aliaj ka reaguar pas procedimit penal nga Policia e Tiranës lidhur me protestën e studenteve gjatë ditës së djeshme.

Problemi i ndotjeve të bregdetit të Durrësit nga kanalizimet e ujërave të zeza që derdhen në të, është shtruar për diskutim nga një grup