Edhe Vangjush Dako mban rradhë! (FOTO)

Postuar: 11/10/2017 - 21:03

Nga Mila Ballhysa

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten një ëndërr për shumë shqiptarë, të cilët përmes lotarisë amerikane, apo përmes aplikimit për vizë në ambasadën amerikane në Tiranë tentojnë të shkojnë në SHBA.

Këtë fakt e tregon edhe rradha e gjatë e personave që çdo ditë mbajnë rradhën përpara ambasadës në Tiranë.

Amerika njihet kudo në botë si vendi simbol i demokracisë dhe i shanseve të barabarta për këdo.

Megjithëse SHBA është larg Tiranës, e njëjta praktikë ndiqet edhe në kryeqytetin shqiptar.

Politikan, kryebashkiak apo qytetar i thjeshtë askush nuk favorizohet, por të gjithë qëndrojnë në rradhë për t’ju drejtuar më pas sporteleve të ambasadës.

Në një video të bërë publike nga emisioni Stop, shfaqet kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako, i cili, pavarësisht statusit të tij, qëndron në rradhë si të gjithë të tjerët.

Duket se vetëm SHBA arrin t’i vërë politikanët tanë në rresht për një!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ditët e fundit kanë sjellë në territorin shqiptar një mot të pazakontë për stinën e verës.

   Matteo Salvini, zëvendëskryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i qeverisë së re italiane ka propozuar së fund

   Mbi dyzet të rinj nga të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor u mblodhën sot në Tiranë për të marrë pjesë në aktivitetin “Youth Trail

   Në pikun e sezonit veror, shoferët nga i gjithë vendi po vuajnë trafikun e rënduar në autostradën Tiranë- Durrës.

   Rruga e Arbrit është e para që u dha për t’u ndërtuar me koncesion sipas programit një miliard euro të qeverisë, ku paratë e ndërtimit

Policia kufitare ndalon zhytësit shqiptarë dhe ata të huaj për të kryer çfarëdo lloj zhytjeje përgjatë gjithë vijës bregdetare të Durrësi

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka përshëndetur deklaratën e aktorit Robert Ndrenika, i cili në një intervistë ka thënë se n

Një ditë pasi pësoi ishemi cerebrale, përmirësohet gjendja shëndetësore e deputetit të PS, Paulin Stërkaj. Mjekët e QSUT thonë për Report

Gentian Trenova prokuror i Apelit të Tiranës njëkohësisht dhe anëtar i Këshillit të Emërimeve në drejtësisë nuk ka kaluar provën e Vettin