Njoftimi i rëndësishëm nga Bashkia e Durrësit: Ka filluar lëvrimi i këstit të dytë të bonusit të qirasë

22/02/2020 - 09:51

Bashkia e Durrësit njofton se ka filluar këtë të premte, lëvrimin e këstit të dytë të bonusit të qirasë. Në banka është çuar pagesa për 708 familjet e para, teksa procesi për lëvrimin e këstit të dytë do të vazhdojë gjatë gjithë javës së ardhshme.

Gjithashtu, po vijon shqyrtimi i aplikimeve të tjera.

Krahas kësaj, po vazhdon edhe procesi i aplikimit në platformën “Shtëpia ime” ku deri të premten në drekë u regjistruan më shumë se 7200 aplikime.

Bashkia kujton se kanë mbetur edhe pak ditë nga mbyllja e këtij procesi. Ajo apelon të gjithë qytetarët, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti, që pavarësisht nivelit të dëmit, të bëjnë aplikimin për të përfituar nga programet për strehim, rindërtim dhe rikonstruksion.

Sportelet janë të hapura pranë çdo njësie administrative, nga e hëna në të diel, deri në orën 18.00.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria ka detajuar mënyrën si do ndahen paratë e pagave për të punësuarit në biznesin e vogël.

Drejtoresha e spitalit rajonal të Durrësit, Nadire Jani, ka reaguar menjëherë pas një denoncimi të bërë në rrjete sociale nga ish—deputet

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përcollën sot në aeroportin e Rinasit, 30 mjekë dhe infermierë të

Ish-deputetja e Durrësit, Fatbardha Kadiu, ka denoncuar përmes një statusi në Facebook faktin se një pacient i prekur nga Covid-19 po mba

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura për parandalimin e përhapjes së COVID-19, gjatë periudhës së kufizimeve të lëvizjes së shtetas

Banorët e lagjes 8 në Durrës kanë protestuar mesditën e sotme për kërkesa jetike si ushqimi, pasi janë në pamundësi për t’i siguruar vetë

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të nisën për në Itali sot në ndihmë të kolegëve të tyre për të përballuar situatën e koronavirusit.

Një 65-vjeçar shqiptar me banim në Romë humbi jetën nga koronavirusi  Vetë bashkëshortja e tij, Anila, e dha lajmin e hidhur përmes një n

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka postuar në rrjete sociale një foto të stafit të avionit “Lasgushi”, të kompanisë Air Albania